Szukaj na tym blogu

czwartek, 19 lutego 2015

Wyzwanie tematyczne KLEOPATRA / Tematic contest "CLEOPATRA"

Kleopatra

Wpisuje się w mojego bloga, bo uwielbiam repliki i biżuterię inspirowaną wielkimi i ciekawymi osobami. Dodatkowo w Kreatywnym Kufrze, to właśnie aktualne wyzwanie:Po pierwsze na początek trzeba powiedzieć sobie z czym kojarzy się nam Kleopatra?
No cóż, od samego początku moim zdaniem na pierwszym miejscu należy postawić skojarzenie z olśniewającą urodą, drugim seksualny urok, którym dosłownie „upijała” znajdujących się w pobliżu panów, po trzecie z bogactwem i władzą jak na królową Egiptu przystało. Takie skojarzenia ja mam z tą osobą, ale podobno w rzeczywistości to nie była jakaś klasyczna piękność, szkoda….. Trudno jednak powiedzieć kto ma w końcu rację.
Bo może nikt jej nie mieć. Ale wokół samej osoby Kleopatry zapewne za sprawą jej powiązania z Juliuszem Cezarem mamy wokół dużo inspiracji.
To suma summarum nie koniec skojarzeń, bo jeśli skupimy się na publikacjach filmowych i książkowych to do powyższych trzech skojarzeń dojdą jeszcze:
    Ladacznica z Aleksandrii
    Złoto, turkusy i skarabeusze
    Węże, tajemnice
    Kąpiel w mleku i miodzie ……. ;) swoją drogą to na pewno musiało działać.

Można wymieniać i wymieniać, ja skupię się na podstawowych skojarzeniach.
A po co kojarzę ? bo Chciałabym ponownie przystąpić do wyzwania w Kreatywnym Kufrze – którego tematem jest właśnie Kleopatra.


Wymyśliłam więc naszyjnik, który kojarzy mi się z Kleopatrą i myślę, że jej samej by się też podobał. Jeśli Wam się podoba, prośba o wsparcie mojej pracy na stronie kreatywnego kufra.

Generalnie naszyjnik ten powstał w technice Cubic RAW – jest to naszyjnik w kolorze złota z akcentami brązu i czerwieni, zwieńczony perełką i wężem, który stanowi centralną jego część.

Połączenie wyszło całkiem przyzwoicie. A Wam z czym się kojarzy Kleopatra ? Jestem bardzo ciekawa, czy z tym samym co mnie.;)

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy naszyjnik i Fajnie wplotłaś węża. Kleopatra - piękna, sprytna kobieta oraz( jak wyżej wspomniałaś) ladacznica,ale wiedziała czego chce i do czego dąży. Zdecydowana babka

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...