Szukaj na tym blogu

czwartek, 13 listopada 2014

W stylu vintage - czyli być jak Grace Kelly krok po kroku / Vintage Style - being Grace Kelly Jewerlly Step by step

Styl lat 50-tych jest wspaniałym zapomnianym nieco światem ciekawych inspiracji. Jest tak moim zdaniem głownie w modzie, ale można powiedzieć, że do stroju są niezbędne dodatki, które będą go dopełniać. Korzystając z dobrodziejstw Brick Stitch przygotowałam parę propozycji w stylu vintage.
Na początek coś na randkę z ukochanym, potem coś na spotkanie biznesowe lub towarzyskie, coś casual oraz coś z kopytem na okazję dobrej zabawy z przyjaciółmi lub wieczór pełen wrażeń. Wszystko wykonane metodą przedstawioną w szczegółach w poście omawiającym szczegółowo brick stitch. Mam nadzieję, że instrukcje będą dla Was przejrzyste i z ich pomocą stworzycie własne niepowtarzalne dzieła. Technika jest na tyle uniwersalna, że można z jej pomocą wyczarować prawdziwe cudeńka.
1. Serduszko Vintage - powstałe z koralików round rozmiar 15/0 oraz miedzianej bazy w kształcie serca. Szczegółowa instrukcja krok po kroku jak wykonać biżuterię wykorzystując bazy znajdziecie tu (pkt. 2) - możecie też skorzystać z poniższych zdjęć
2. Szafirkowo - rubinowe delikatne kolczyki na spotkanie biznesowe
Powstałe z koralików round rozmiar 15/0 oraz fasetowanych kamieni - w tym przypadku jadeitu. Szczegółowa instrukcja krok po kroku jak wykonać biżuterię wykorzystując minerały i koraliki znajdziecie tu (pkt. 4)


3. coś na wieczór lub / i spotkanie z przyjaciółmi.
Powstałe z koralików round rozmiar 11/0 oraz fasetowanych kamieni - w tym przypadku onyksu. Szczegółowa instrukcja krok po kroku jak wykonać biżuterię wykorzystując centralnie umieszczony kamień lub koralik znajdziecie tu (pkt. 4)

4. Po raz kolejny spotkanie wieczorne. Powstałe z bazy miedzianej oplecionej koralikami round rozmiar 15/0 oraz fasetowanych kamieni - w tym przypadku onyksu. Szczegółowa instrukcja krok po kroku jak wykonać biżuterię wykorzystując minerały i koraliki znajdziecie tu (pkt. 2)
5. Casual - moje ulubione. Powstałe z koralików round rozmiar 11/0 oraz fasetowanych kamieni - w tym przypadku kryształu górskiego. Szczegółowa instrukcja krok po kroku jak wykonać biżuterię wykorzystując minerały i koraliki znajdziecie tu (pkt. 5.2)
3 komentarze:

 1. Oplatanie tych metalowych baz murkiem to interesujący i efektowny pomysł, ma jedną, niewielką wadę - nie wiadomo, co zrobić z widocznymi na bazie nićmi/żyłkami i właściwie to jedyna wada, bo sama technika jest efektowna.

  OdpowiedzUsuń
 2. moim zdaniem to zupełnie nie przeszkadza ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram. Poza tym zależnie od pomysłu można dobrać takie, które nie będą rzucały się w oczy albo dobrać je na zasadzie kontrastu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...