Szukaj na tym blogu

piątek, 10 października 2014

NAUKA MINI MAKRAMY - PODSTAWY I BARDZIEJ ZAAWANSOWANE SPLOTY- KROK PO KROKU / MINI MACRAME LESSON - BASIC AND MORE ADVANCED KNOTS STEP BY STEP

Ten post będzie nieustannie uzupełniany o nowe sploty i węzły makramowe. Jest to moja kolejna stara miłość, do której właśnie wróciłam. Makrama daje duże możliwości biżuteryjne i nie tylko. Jakiś czas temu robiłam parę bransoletek z makramy, ale uważam, że temat jest na tyle wdzięczny i niedoceniony w necie, że warto go przedstawić. Będzie to tutorial fotograficzny, bez komentarza dot realizacji, ponieważ jest to dość trudne do przekazania, a zdjęcia są warte tysiąc słów, więc jeśli któryś z przedstawionych poniżej splotów jest problematyczny proszę o kontakt, będę wówczas uzupełniać opis. Ograniczę się tu na razie jedynie do opisu do czego służy dany splot, ponieważ jest to użyteczne. Splotów jest bardzo dużo, przedstawię te, których osobiście używam do moich prac. Myślę, że do realizacji pięknych prac więcej nie potrzeba.

W postach dotyczących makramy będę się posługiwała tym wpisem, aby pokazać jak się robi poszczególne części bransoletki, czy naszyjnika, czy czegokolwiek innego, jest to na pewno lepszy sposób prezentacji niż bezustanne powtarzanie się, a więc do dzieła.


UWAGI I PORADY DO PRAC MAKRAMOWYCH / TIPS FOR MACRAME 

Ponieważ już trochę dziergam w makramie, mogę podzielić się paroma spostrzeżeniami i poradami, które mogą pomóc w nauce tej sztuki.

U1. Trudno jest zrobić coś na sznurkach kiedy są one bardzo długie, więc do nauki zachęcam do prób na krótszych wzorach, inaczej można się skutecznie zniechęcić.

U2. Dobrze jest pracować na sznurkach tej samej grubości inaczej może to dziwnie wyglądać, chyba, że jest to zamierzone.

U3. Do makramy można użyć właściwie każdego rodzaju materiału typu nici, byle tylko dało się to formować w sploty.

U4. Z narzędzi - jako narzędzie niezbędne należy wymienić jakąś sztywną deskę, cokolwiek, do czego będzie można na sztywno przymocować makramę i dodatkowo szpilki formujące ją, może to być typowe narzędzie do robienia makramy, deska ze spinaczami lub coś innego co spełnia niniejszy warunek.

U5. Do pracy z makramą niezbędne będą również szpilki, najlepiej z dużą główką oraz lakier do paznokci lub tkanin, którym zabezpieczymy końce przed siorpaniem się.


SPIS TECHNIK MAKRAMOWYCH

1. Podstawowe sploty makramowe / BASIC MACRAME KNOTS

2. Mini makrama podstawowe łańcuchy makramowe / Minimacrame basic ropes

3. Mini makrama podstawowe oploty / Minimacrame basic over knots

4. Mini makrama podstawowe konstrukcje makramowe / Minimacrame basic constructions

 

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...