Szukaj na tym blogu

piątek, 10 października 2014

Makramowa bransoletka z kryształu górskiego / Macrame wave bracelet

Ostatnio postanowiłam odświeżyć wiedzę makramową. Tak naprawdę super potrzebnych wiązań makramowych jest niewiele, a użycie ich naprawdę umożliwia stworzenie czegoś fajnego.
Ponieważ przeżywam teraz powrót do makramy, postanowiłam przy okazji pokazać Wam trochę takich rzeczy z instrukcją wykonania.

Przedstawiana bransoletka to chyba najprostsza bransoletka makramowa, która jest już trochę skomplikowana, ale nie za bardzo, także nawet początkującym się uda;)
Żeby ją wykonać potrzebujemy, sznurka - ja używam nici metalizowanej, kamieni naturalnych - w tym przypadku fasetowany kryształ górski, szpilki - najlepiej z widoczną główką, nożyczki, zapięcia oraz coś na czym będziemy pracować, może to być deska ze spinaczami, albo coś w tym rodzaju, potrzebujemy czegoś co będzie trzymało robótkę na miejscu.

Ponieważ planuję pokazać więcej biżuterii makramowej przygotowałam post segregujący tą wiedzę z instrukcją fotograficzną każdego z używanych przeze mnie węzłów makramowych, także przy przedstawianiu moich wyrobów będę się posiłkowała tą właśnie wiedzą.
Znajdziecie ją tu: PODSTAWY i ZAAWANSOWANE SPLOTY MAKRAMY - KROK PO KROKU

Zaczynamy od przymocowania zapięcia - wykorzystujemy tu splot B1. Węzeł podstawowy / LARKS HEAD KNOTrobimy tak z każdym elementem zapięciazaczynamy pierwszą plecionkę, cała bransoletka to w zasadzie jeden splot, tyle, że raz realizowany w lewo, raz w prawo - będzie to C3. splot żeberkowy prosty ukośny/ diagonal half knot  diagonal


szpilki umieszczamy w momentach kiedy formujemy bransoletkę, czyli na końcach splotów jak na zdjęciach

koraliki lub/i kamienie są ułożone tak, żeby bez trudu zrobić ukośną falkę, chociaż tutaj tej fali dobrze nie widać, bo koraliki są duże, więc dość zwarta, przy użyciu małych koralików całość jest dość plastyczna

Widać tu pierwszy etap - pierwsza falka za nami, teraz wbijamy szpilkę i zakręcamy


pierwszy węzeł jest bez koralikapowtarzamy poprzednie kroki do osiągnięcia wymaganej długości

na końcu, odpinamy bransoletkę i dodajemy jej drugą część zapięcia


I bransoletka jest gotowa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...