Szukaj na tym blogu

czwartek, 4 września 2014

Ale to już było ...... bryła geometryczna autorstwa G.Slone / We have seen it before - Geometric pedant by Gill Slone

Tego lata i ja, jak wielu innych beaderów, zdecydowałam się na realizację projektu Galaxy Bead z lutowego wydania Bead&Button z 2010 roku, bryłę zaprojektowała Gill Slone.
Okazuje się, że wiele osób już tego próbowało, więc efekty końcowe są w zasadzie takie same bądź bardzo zbliżone do siebie, ale różniące się kolorystyką oczywiście. Z samych podstawowych elementów można dorobić inne bryły na bazie trójkącika i zrobić z nich np. kolczyki co popełniłam, a efekt przedstawiam poniżej. Nie ma zbyt wielu możliwości, ale to co wyszło nawet mi się podoba
Muszę przyznać, że to było nie lada wyzwanie na początku, ale szybko okazało się, że to prosta sprawa, tyle tylko, że jest wiele elementów i potrzeba cierpliwości, żeby to potem poskładać w 1 całość. Wykonałam więc tą bryłę z elementów TOHO i preciosa - treasure w matowym kolorze oraz szafirowych koralików TOHO rozmiar 15/0.

Całość zawieszona na hematytowym sznurze koralikowym - jak zrobić taki sznur tu, przepis na bryłę z łatwością można znaleźć wpisując w google GALAXY BEAD.

 ENGLISH: This summer, myself like many others beaders decided to make project the Galaxy Bead of the February issue of Bead & Button from 2010, designed by Gill Slone.

It turns out that many people have already tried this, so the final results are essentially the same or very similar to each other but have different colors, of course. With the same basic elements, you can earn some extra blocks on the basis of the triangle and make another things, like earrings which I made, and the result is below. There are not too many options.

I have to admit that it was a challenge at first, but quickly found out that it was a simple matter, only that there are many elements and you really need patience to put it together. 

So I made the body of the elements of TOHO and preciosa - treasure in matt color and sapphire beads TOHO size 15/0.

The pedant is on a rope hematite ball chain - how to make a rope I show in here, an instructions for a galaxy bead can be easily found by typing in google GALAXY BEAD.

3 komentarze:

 1. Świetna praca szafiry cudownie się błyszczą na tle matowych koralików :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam :)
  Jeśli chciałabyś odświeżyć wygląd swojego bloga serdecznie zapraszam do przejrzenia naszej strony
  https://www.facebook.com/wystrojbloga
  Z chęcią zmienimy dla Ciebie wygląd twego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny komplet. Niebieski świetnie się komponuje z czernią. Zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...