Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 30 czerwca 2014

Szklane Kaboszony ze zdjęciami lub/i grafiką / Glass cabochon with photo and/or graphics


Dzisiaj coś co mnie bardzo wciągnęło i podoba mi się niesamowicie, a możliwości jest tyle co głów, które główkują ;) Szklane kaboszony nie są może najtrudniejszym rękodziełem, ale ich możliwości przystosowawcze do konkretnego wydarzenia/osoby są niesamowite.
Najważniejsze jest to, że to co włożycie pod kaboszon jest niepowtarzalne ponieważ każdy pomysł na to może być inny. Efekt końcowy jest piękny, a w oprawie jeszcze fajniejszy.

ENGLISH: Today, something that really drove me crazy, and I like it very much because there are so many possibilities ;) glass cabochons perhaps are not the most difficult craft, but their capacity for adaptation to specific events / people are amazing.

The bottom line is that what you put into cabochon is unique because every idea of every person might be different. The end result is beautiful.


Co będzie nam potrzebne:
1. grafika do kaboszonu / więcej o grafikach za moment
ENGLISH: What we will need:
1. graphic for cabochon / more about the graphics in a moment.2. szklany kaboszon, w necie jest dużo kształtów i rozmiarów
ENGLISH: 2 glass cabochon, the web holds lot of shapes and sizes
Słowo dodatkowe na temat szklanych kaboszonów: Ostatnio na allegro natknęłam się  na coś co mnie zainteresowało, niestety nie miałam czasu, żeby takową bazę zakupić i wypróbować, ale m oim zdaniem sprawdzi się znakomicie. chodzi kryształek Swarovski Baroque Flat Crystal, który ma płaską jedną z powierzchni i wygląda tak :

ENGLISH: Additional word on the glass cabochons: I recently visited Allegro.pl site , I came across something that interested me, but I did not have time to purchase and try out.
Its crystal Swarovski Crystal Flat Baroque, which has a flat one surface and looks like this:

zatem jest możliwe wklejenie do tego szkiełka wybranej grafiki, na pewno kiedyś spróbuję.

3. klej do kaboszonów - ja używam kleju hasulith - to klej biżuteryjny, ale, może być też klej magic za 3 PLN z papiernika, pierwszy jest szalenie mocny, moczenie w wodzie mu niestraszne, z drugim nie miałam takich przejść więc nie wiem.

ENGLISH: Thus, it is possible to paste to the selected slide graphics, I will definitely try sometime soon.

3 glue for cabochons - I use glue hasulith - a jewellry glue, but it can also be magic glue for 3 PLN from the craft shop, the first is extremely strong, soaking in water is not scary, the second I do not know.


4. nożyczki
5. ewentualna oprawa kaboszonu

Zatem do dzieła. Co zrobić, żeby zrobić taką grafikę ?
Słów parę o pochodzeniu grafik, czyli jakie grafiki się do tego nadają. Przeszłam sporą drogę z grafikami, więc mogę Wam przekazać moje doświadczenia. Co się nadaje:

- wszelkie grafiki umieszczone w kolorowych magazynach i gazetach, oprócz gazet typu rzeczypospolita - czyli brudzących dłonie, jak macie na dłoniach ślady po gazecie to nie nadaje się ona, może się okazać, że zdjęcie cytrynek z gazetki reklamowej jest fajnym motywem.
- wszelkie broszury i katalogi firmowe - np. z OBi czy Biedronki czy jakiegokolwiek innego sklepu - są one zazwyczaj drukowane w sposób, który powoduje, że grafika jest trwała
- wydruk laserowy
- zdjęcia wykonane wydrukiem laserowym

Co się nie nadaje:
- zdjęcia wywołane tradycyjną metodą
- zdjęcia wywoływane w 5 min - foliowane i nie
- wydruki z drukarek atramentowych

ENGLISH:  
4. scissors
5. potential binding cabochon

Here we go. What to do to make such graphic?

A few words about the origin of art, I went a long way with graphics, so I can give you my experience

- All graphics placed in magazines and newspapersmessy hands excluded, as you have on your hands traces of the newspaper that it is not suitable, you may find that the picture in the newspaper is a nice theme.

- Any corporate brochures and catalogs - they are usually printed in a way that makes the graphics possible to use

- Laser Printer graphics
- Pictures printed on laser printer

What is not suitable:
 

- Photo-induced by traditional method
- 5 minutes developed photos- foiled and not
- Prints from inkjet printers


Krok 1. Dopasowanie grafiki

najpierw należy przyłożyć kaboszon na sucho do grafiki i wybrać atrakcyjne dla nas ujęcie, po przyłożeniu szkiełka do naszej grafiki wcale nie musi być tak, że to co wizualnie nam się podobało będzie pasować do kaboszonu, może się np. nie zmieścić w kadrze ;)

ENGLISH: Step 1: Adjust graphics

first apply cabochon dry for the graphic and select attractive placement.


2. Dajemy kroplę kleju na kaboszon, ważne - nie wolno przy tym mazać, nie dotykać i rozsmarowywać, można też dać kroplę kleju na grafikę zamiast na kaboszon

ENGLISH: 2 We give a drop of glue on the cabochon, important - not by scribble, do not touch it, you can also give a drop of glue on the graphics instead of the cabochon
3. przykładamy kaboszon z klejem do grafiki
ENGLISH:  
3. attach cabochon with glue to the graphics


4. dociskamy palcem, nie przejmować się  należy nadmiarem kleju po dociśnięciu, starajmy się przy tym nie ruszać kaboszonem po grafice.

ENGLISH: 4. press cabochon with your finger, you should not worry about excess glue when pressed, try not to move cabochon over the graphic.przy okazji oto co się dzieje, jak grafika jest niedobra, klej dosłownie wyżera grafikę w tym przypadku zdjęcie papugi ;) Dzieje się tak już po około 1-2 min od przyłożenia kleju

ENGLISH: By the way here's what happens, as the graphics are bad, the glue literally eats away at the graphic in this case the parrot;) This happens after about 1-2 min of application of the adhesive
 5. czekamy aż klej wyschnie

ENGLISH:  
5 wait until the glue dries6. wycinamy grafikę

ENGLISH: 6. cut graphics

7. smarujemy naszą bazę klejem

ENGLISH:  
7. put glue to our base

8. osadzamy naszą grafikę i zostawiamy do wyschnięcia

ENGLISH:  
8. embed graphics and leave to dry


NO i mamy kolejną fajną biżuterię totalnie wystylizowaną pod nasze gusta :
ENGLISH: And we have another cool jewelry totally stylized under our tastes:
4 komentarze:

 1. Suuuuper. Dzięki za ten post :)) W punkcie 8 rozumiem, że mam gotowy kaboszon, który sobie albo obszywam, albo wklejam do bazy, np. pierścionka czy wisiorka. Czy tak?

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny tutek. Przy okazji kolejnych zakupów muszę się zaopatrzyć w kilka kaboszonów, bo już długo za mną chodzą. Też widziałam ten od Swarovskiego, ale z grafiką, fajnie to wygląda, tylko jak to później opleść o_O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najlepiej w raw, myślę, że nie powinno z tym być problemu, albo zrobić zwykłą koralikową plecionkę

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...