Szukaj na tym blogu

środa, 26 lutego 2014

Dwu koralikowy sznur herringbone kurs krok po krokuDzisiaj obiecany tutek oplatania łańcucha dwu-koralikowego metodą herringbone.
Łańcuszek jest bardzo ładny, delikatny w zależności od użytych wielkości koralików bądź bardziej widoczny, jeśli użyjemy większych, sama jego budowa jest mega prosta, można szybko więc wyczarować prosty i ładny łańcuszek do naszych wyrobów.
Potrzebujemy jedynie koralików - w mojej ocenie mogą być zarówno round, jak i inne kształty, to tylko urozmaici łańcuch, w tym tutku używam round 11/0, nici, igła nożyczki i końcówki do łańcuszka jeśli ma być zapinany, kolorystyka również dowolna i zależy w całości od twórcy


Zaczynamy, nawlekamy na nić 4 koraliki, w moim przypadku mam 2 kolory, więc 2 koraliki jednego koloru i dwa drugiego.

przechodzimy igłą przez 2 pierwsze koraliki dodane na nić w sposób pokazany poniżej:

po tym kroku mamy 2 pierwsze rządki pracy, łańcuszek jeszcze na tym etapie się nie skręca.

Następnie dodajemy 2 kolejne koraliki w kolejności takiej, że najpierw nawlekamy ostatnio dodany kolor, a potem kolor dodany w następnej kolejności, po to, żeby w rządku potem kolory te były ze sobą zgodne, tak jak poniżej. Jak mamy 2 koraliki na nici przechodzimy igłą przez koralik tego samego kolory co ostatni dodany na nić, a następnie przez koralik leżący obok niego i przez pierwszy nowy koralik dodany w tej rundzie
potem znowu dodajemy 2 nowe koraliki i powtarzamy poprzedni krokteraz zasadnicza kwestia, obracanie łańcuszka, jeśli chcemy, żeby był skręcony musimy w momencie kiedy przeciągamy igłę przez 2 koralik poprzedniego rzędu cofnąć się do rzędu jeszcze wcześniej, czyli, przeciągamy igłę najpierw przez koralik tego samego koloru w poprzednim rzędzie, a potem przez 2 koraliki tak jak na schemacie, czyli zamiast o 1 rząd cofamy się o 2.powtarzamy poprzedni krok tak długo, aż uzyskamy odpowiednią długość łańcuszka, i zrobione.


i mamy fajny łańcuszek:


4 komentarze:

 1. piękny, a serduszko cudowne, uuuu też bym taki chciała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ekstra kursik, gdzieś w necie widziałam taki z trzecim koralikiem mniejszym i też super skręcony wychodzi, a to serducho jest wprost boskie!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje :), bede cwiczyc, od dawna szukalam takiego kursu

  OdpowiedzUsuń
 4. To serce jest cudowne. A takich tutoriali jest mało, więc miło że dodałaś.
  Pozdrawiam i zapraszam http://ktogus.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...